"Діти війни - малюнки, що говорять"

Цей проєкт було створено як засіб психологічної арт-терапевтичної  допомоги дітям, які стали жертвами війни.

Проєкт дає можливість дітям виразити свої почуття та емоції через творчість, що в свою чергу, допомагає формувати індивідуальність дитини та зміцнити відчуття себе в суспільстві, у воєнні часи!

Ця ініціатива зародилася навесні  2022 року, коли українські родини разом з дітьми переховувались в бомбосховищах  під час  активного нападу на місто та авіабомбардувань. Діти були дуже налякані, вони боялися вибухів та постійних ообстрілів, і саме малювання дало їм змогу виразити свої емоції на папері та виплеснути їх назовні.

Те що ми бачимо, це не просто дитячі малюнки, це вираз психоемоційного стану дітей  через творчість тієї страшної ситуації, в якій вони знаходились, яка і досі триває в Харкові, та в Україні в цілому. 

Наш фонд має розвинуту мережу з видатними виданнями, музеями та галереями Европи, ЗМІ, а також культурними та історичними установами,  діячами мистецтва, які підтримують і поширюють нашу місію.

Наша мета - донести до Європейської спільноти і всього світу  складну історію та відвагу українського народу, а особливо дітей, які потрапили у ці надзвичайно важкі умови. Малюнки, представлені на наших виставках, стали своєрідними свідками подій і розповідають історії дітей, які, не дивлячись на страх та труднощі, зуміли зберегти свою внутрішню гідність та надію на світле майбутнє через мистецтво

Наші виставки

Музей Незвичайних речей

Шлессен Хаус

Югент музей

Німеччина парк міста Інгельхайм

Ми у ЗМІ:

Фабрика Емануіля Шиндлера 26.22 2023

Фабрика Емануіля Шиндлера 26.22 -5.01.2023

Dom doktorа

SN2022А

Дитячі малюнки з Харкова

радіо-станція Німетчини RBB

13. 08. – 23. 08.2022. Берлін!

Kinderzeichnungen aus Charkiw

Museum für Unerhörte Dinge

«Музей Незвичайний речей»

Друга вистав замок пруських королів «Шлессен Хаус»-Берлін.13. 10. – 28.11.2022

Kinderzeichnungen aus der Charkiwer

Stiftung Preussische Schlösser und Gärten, Berlin-Brandenburg.

музей молоді «Югент музей»-Берлін.Участь вистави у фестівалі «Cross kultur» 2022. www.cross-kultur.de.

2.12. – 4.12. 2022

Hallo, ich heiße Mila

Open-Air-Ausstellung von Kinderzeichnungen aus der Charkiwer Metro

im Park des Haus Burggarten

Німеччина парк міста Інгельхайм.

Ми у ЗМІ:

Вилкад-26.22 2023 р. в м.Краків музей Плацов «Фабрика Емануіля Шиндлера». Тема доповіді «Діти і війн», аналіз психологічного стану дитинити.

Вистава 26.22 -5.01.2023 р. в м.Краків музей Плацов «Фабрика Емануіля Шиндлера».

вистава місто Закопане галерея « Dom doktorа» з 27.04- 15. 05. 2023р.

вистава Польша,м.Краків- галерея « SN2022А»  11.03-1.04.2023р

вистава-«Дитячі малюнки з Харкова” у чудовому німецькому місті Бенсхайм. 18.06-1 .07.2023р.🌍 була відкрита разом з адміністрацією міста Бенсхайм особисто мером Christine Klein.

відома радіо-станція Німетчини RBB  записала розмову о нашому проекті.

Як цей проект допомагає дітям:

Цей проект дає нашому майбутньому поколінню, можливість розвитку особистості в будь-яких умовах.

1

Відчуття визнання

Виставки та заходи публічної творчості дають дітям можливість відчути, що їхні зусилля та творчість цінуються і визнаються іншими. Це підвищує їхню мотивацію для подальшого розвитку

2

Соціальний контакт

Участь у громадських заходах допомагає дітям встановити нові соціальні зв’язки та знайти подібні долі. Це може бути джерелом підтримки і натхнення

3

Самовираження

Можливість демонструвати свою творчість перед іншими дає дітям внутрішню задоволеність і відчуття досягнення, що мотивує їх до подальшої творчої діяльності

4

Пошук сенсу

Виставки можуть допомогти дітям знайти сенс у власному творчому процесі і створенні, що є важливим моментом у мотивації для розвитку.

5

Подолання труднощів

Участь у таких заходах може бути відмінним засобом для дітей подолати травматичні досвіди і відновити віру у свої можливості.
Отже, публічні виставки та заходи для дітей створюють сприятливу середу для їхнього розвитку, надихаючи їх і надаючи мотивацію для творчості та психологічного одужання

Ініціатор та куратор проекту

Юлія Рибінська – директор з культури фонду, за пидтримки наших європейських  партнерів  відкриває та представляє ці виставки в різних країнах Європи.  Нам на допомогу  прийшли культурні діячі  з різних країн. Разом з ними ми змогли відкрити виставки дитячих малюнків, та продовжуємо проводити такі публічні заходи по всьому світу.

Залучення українських дітей до участі у виставках, процес створення та малювання, стали для них емоційною розрядкою та допомогли зосередити свою увагу на творчості, та відволіктися від реалій війни.  
Надзвичайна відданість наших партнерів та Юлії Рибінської своїй справі та мистецтву, допомогла зробити цей проект особливо цінним та впливовим. Виставки були проведені в містах Німеччини: 4 в Берліні, далі м.Інгльхайм, м.Бенсхайм, в Польщі: дві вистави в Кракові та одна  м.Закопане.

Наша спільна робота з діячами культури, які кооперують в реалізації проєкту сприяє розвитку майбутнього України. Разом ми даємо можливість світові зрозуміти, яким болем і горем наповнені серця українців, і як вони борються за свою свободу  через мистецтво. А підтримка світової спільноти, мотивує нас не здаватися і рухатися вперед! Наша спільна робота допомагає підняти свідомість про проблеми та потреби українського народу, та сприяє подоланню труднощів, з якими він зіткнувся. Разом ми змінюємо світ на краще, роблячи кожну дію значущою та важливою.

Які у нас плани на майбутнє

Ця ініціатива зародилася навесні  2022 року, коли українські родини разом з дітьми переховувались в бомбосховищах  під час  активного нападу на місто та авіабомбардувань. Діти були дуже налякані, вони боялися вибухів та постійних ообстрілів, і саме малювання дало їм змогу виразити свої емоції на папері та виплеснути їх назовні.

Те що ми бачимо, це не просто дитячі малюнки, це вираз психоемоційного стану дітей  через творчість тієї страшної ситуації, в якій вони знаходились, яка і досі триває в Харкові, та в Україні в цілому. 

Долучайтеся до нашого фонду та станьте частиною цієї важливої місії разом з нами,  разом ми сильніші!

Відома радіо-станція Німетчини RBB записала розмову о нашому проекті.